Dieta

Masaże

Poradnia Żywieniowa proponuje masaże, w tym masaż odchudzający.

 

Ruslan Baigazin urodził się w Almaty w Kazachstanie, po maturze ukończył kurs medyczny w Koledżu Medycznym w Almaty, a po przyjeździe do Polski kurs masażu klasycznego w Akademii Zdrowia w Łodzi. W 2011 roku ukończył Szkołę Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu na kierunku: technik masażysta.

Prowadzi prywatną praktykę na terenie Skierniewic, Łowicza i Warszawy.

Jest wrażliwy na potrzeby ludzi i ma doświadczenie jako wolontariusz, zwłaszcza w pracy z młodzieżą.

Mówi w dwóch językach: po polsku i rosyjsku. Interesuje się zdrowym stylem życia, lubi biegać, jeździć rowerem, grać w koszykówkę oraz w szachy.

 

Oferujemy trzy typy masażu:

 • Leczniczy (klasyczny, izometryczny, segmentarny, łącznotkankowy, okostnowy, drenaż limfatyczny, masaż Shantali, refleksoterapia stóp, akupresura w wybranych jednostkach chorobowych np. bóle głowy i migreny
 • Relaksacyjno-kosmetyczny (np. aromaterapeutyczny)
 • Sportowy (treningowy, masaż przed zawodami, startowy)

 

Szczególnie polecamy:

1. Masaż Shantali

Wykonuje się go niemowlętom i dzieciom do siódmego roku życia. Pochodzi z Indii, do Europy sprowadził go Frederique Leboyer. Poleca się go dla dzieci zdrowych i z opóźnieniem psychoruchowym, wadami wzroku i słuchu. Masaż ten stosuje się w kolce jelitowej i mózgowym porażeniu dziecięcym

Regularne masowanie dziecka daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

 • pomaga w uregulowaniu snu,wycisza i uspokaja,
 • poprawia i wzmaga więzi z rodzicem, utwierdza poczucie bezpieczeństwa,
 • poprawia trawienie,
 • poddnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.
 • podnosi świadomość własnego ciała
 • poprawia ukrwienie i stan skóry
 • pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i emocjonalny

Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż:

 • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
 • uspokaja,
 • łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
 • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
 • pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.

 

2. Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny należy do działań fizjoterapeutycznych. Jest to leczniczy masaż pompująco-ugniatający, który usprawnia działanie limfy. Limfa pełni istotną rolę w mechanizmie obronnym organizmu.

Zabieg wykorzystywany jest także w kosmetologii. Pomaga on wyeliminować nieestetyczny cellulit. Obszary, na których pojawiła się „pomarańczowa skórka” są odpowiednio masowane we właściwym kierunku i zassane. Fałd skóry ulega zassaniu, a w następstwie zostaje „wałkowany”. W celu przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej do tego zabiegu wykorzystuje się różnorakie olejki. Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu jest posiadanie skóry naczynkowej. Drenaż limfatyczny stosuje się także w celu poprawy kondycji nóg. Przy okazji drenaż działa odprężająco i relaksująco na cały organizm.

Taki masaż ma na celu odprowadzenie produktów metabolizmu przenoszonych prze limfę. Dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona, tkanki dotlenione, a co za tym idzie rozluźniają się mięśnie. Zabieg drenażu limfatycznego twarzy polecany jest osobom mającym na twarzy powierzchowne bruzdy i zmarszczki, a także wysuszoną i odwodnioną twarz wskutek słabego jej ukrwienia. Drenaż działa też na psychikę, dzięki czemu usuwa nerwowe napięcie i zmęczenia.

 

3. Masaż izometryczny 

Jest odmianą masażu klasycznego, który wykonuje się przy zaniku tkanki mięśniowej lub osłabieniu siły mięśniowej spowodowanej różnymi czynnikami, takimi jak: zanik mięśni po udarach lub wylewach, opatrunek, długotrwałe unieruchomienie, porażenie nerwów obwodowych.

Także u osób zdrowych (np. sportowców) wykonuje się ten rodzaj masażu, ma on na celu zwiększenie siły i przyrost masy mięśniowej.

W wyniku masażu izometrycznego następuje poprawa kondycji mięśni  bez obciążenia organizmu ćwiczeniami fizycznymi. 

 

 

 

 

« wstecz