Dieta

Piramida Zdrowego Żywienia

Piramida Zdrowego Żywienia jest graficznym przedstawieniem grup produktów spożywczych wchodzących w skład wzorcowej dziennej racji pokarmowej. W codziennej racji pokarmowej powinien występować co najmniej 1 produkt z każdej grupy, a pożądana jest większa liczba produktów. W Piramidz..
więcej..

Akryloamid w żywności - rodzice musicie to przeczytać

A oto pierwszy poważny temat na tapecie - akryloamid w naszych codziennych produktach na talerzu. Rodzice musicie to przeczytać !!!   Stosowanie procesów technologicznych do przetwarzania żywności jest niezbędne do uzyskania produktów bezpiecznych z mikrobiologicznego p..
więcej..

Zrzucamy kilogramy z kijkami

  Nordic Walking to ciekawa i przyjemną formą odpoczynku w ruchu. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Mimo że, dla wielu z nas widok ludzi maszerujących z kijkami to nowość, początki tego sportu datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to ..
więcej..

Czy warto brać witaminy?

  Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych naszemu organizmowi. Czasami jednak nie udaje się uzyskać optymalnej podaży niektórych składników. Poza tym niektóre grupy osób wymagają zwiększonej podaży w celu..
więcej..

Sól, żywienie a zdrowi

Spożycie soli kuchennej (chlorku sodu) w Polsce znacznie przekracza normy i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Przeciętna dieta w gospodarstwach domowych uwzględniając dodatkowo spożycie żywności poza domem (restauracje, stołówki) może dostarczać nawet 13,5 -14 g Na Cl na osobę w cią..
więcej..
Przejdź do strony: « wstecz 1 2 3 następna »