Dieta

Spotkanie z dietetykiem

Do wizyty u dietetyka trzeba się przygotować. Na 12 godzin przed wizytą należy unikać kawy, alkoholu oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Jest to niezbędne dla uzyskania wiarygodnych wyników pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji. Ze względu na specyfikę aparatury pomiaru dokonuje się  boso, bez skarpet. Podczas wizyty mierzy się też obwód talii i bioder oraz masę ciała, dlatego warto na ok. 3 godziny przed spotkaniem nie pić ani nie jeść.

 

Co zabrać na spotkanie?

  • wyniki  badań z ostatnich 6 miesięcy (morfologia, TSH, glukoza, lipidogram, enzymy wątrobowe)
  • lista przyjmowanych leków i suplementów
  • swój 3-dniowy jadłospis (w tym jeden dzień wolny od pracy)

 

Pierwsza wizyta trwa ok. 60 min. Aby jak najlepiej opracować indywidualną dietę i dostosować właściwe zalecenia żywieniowe, dietetyk podczas spotkania przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący dotychczasowego sposobu odżywiania, trybu życia oraz upodobań kulinarnych.

Wizyta kończy się przekazaniem zasad racjonalnego odżywiania oraz wskazówek dotyczących zmiany nawyków żywieniowych. Po kilku dniach otrzymują Państwo indywidualny jadłospis wraz z instrukcjami dotyczącymi przygotowania potraw.

 

Na wizytach kontrolnych dokonuje się ponownych pomiarów, analizuje dotychczasowe postępy leczenia dietetycznego, w razie potrzeby wprowadzając modyfikacje w jadłospisie. Ilość i częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie. W trakcie trwania programu dietetycznego można się ze mną kontaktować telefonicznie i mailowo, tak aby na bieżąco rozwiązywać problemy.

« wstecz